Seramik

Seramik

Seramik

Görünüm, iç ve dış mekanlarda duvar ve zemin kaplaması için seramik karo tercih etmenin nedenlerinden sadece bir tanesidir. Aslında seramik karolar diğer malzemelere göre birçok avantaj sunar. Bu avantajlar arasında teknik performansları, güvenlikleri, çevre dostu olmaları ve bakımının kolay olmaları sayılabilir.

Seramik Kaplama Her Türlü Alanda Kullanılabilir

Seramik kaplama tercih etmek, piyasadaki çok yönlü, dayanıklı ve çevreci bir malzemeyi seçmek anlamına gelir. Bakımı kolay olmasından dolayı ekstra fayda yaratır. Seramik duvar kaplama ve seramik zemin kaplama, tüm bu avantajları benzersiz bir estetik efekt yelpazesi ile birleştirir. Zemin, duvar veya herhangi bir alanda kaplama türü seçmek istiyorsanız, hiç tereddüt etmeden tercihinizi seramikten yana kullanabilirsiniz.

Evkon Yapı Seramik

Seramik Kaplama Aşınmaya ve Çizilmeye Karşı Dayanıklıdır

Farklı teknolojiler kullanılarak üretilen seramik karolar, her biri kullanım amacı dahilinde aşınmaya ve çizilmeye karşı en dayanıklı malzemeler arasında yer alır. Seramik kaplama, suya, neme ve buhara karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle seramik malzemesi mutfak, banyo, SPA merkezi ve hatta yüzme havuzları için de sıklıkla kullanılır. Isıya dayanıklı olması da bu yapı malzemesinin en önemli özellikleri arasında sayılır. Yanıcı olmadıkları için insanlara ve çevreye zararlı maddeler yaymazlar. Bu sebeple insan ve çevre sağlığını destekler. Ek olarak sıcak nesnelerle temas halinde bile kararma tehlikesi oluşturmaz.

Seramik Kaplama Uzun Ömürlüdür

Seramik karolar zamana karşı direnir ve uzun seneler boyunca kullanım olanağı yaratır. Seramik, değişmeden kalan ve zaman geçtikçe bozulmayan, son derece kaliteli bir malzemedir. Solmaz, koyulaşmaz, rengi kararmaz ve yıpranmaz. Güneş ışığına uzun süre maruz kalsa bile cilada herhangi bir yıpranma oluşmaz.