Seramik

Seramik

Seramik

Görünüm, iç ve dış mekanlarda duvar ve zemin kaplaması için seramik karo tercih etmenin nedenlerinden sadece bir tanesidir. Aslında seramik karolar diğer malzemelere göre birçok avantaj sunar. Bu avantajlar arasında teknik performansları, güvenlikleri, çevre dostu olmaları ve bakımının kolay olmaları sayılabilir.

Seramik Kaplama Her Türlü Alanda Kullanılabilir

Seramik kaplama tercih etmek, piyasadaki çok yönlü, dayanıklı ve çevreci bir malzemeyi seçmek anlamına gelir. Bakımı kolay olmasından dolayı ekstra fayda yaratır. Seramik duvar kaplama ve seramik zemin kaplama, tüm bu avantajları benzersiz bir estetik efekt yelpazesi ile birleştirir. Zemin, duvar veya herhangi bir alanda kaplama türü seçmek istiyorsanız, hiç tereddüt etmeden tercihinizi seramikten yana kullanabilirsiniz.

Seramik | Evkon Yapı

Seramik, Mermer ve Parke     

Daire ve çeşitli yapılarda zemin oldukça önemli bir yere sahiptir. Zeminin dayanıklı olması ve kullanışlı olması birçok avantajı beraberinde getirir. Isınma ve doğalgaz tasarrufu gibi faydalar ilk sırada yer alır. Aynı zamanda ses ve ısı izolasyonu gibi etkilerde olumlu şekilde karşımıza çıkar. Bu gibi durumların haricinde zemin altında bulunan tesisat sistemlerinin verimini ve uzun ömürlü olmasını da tetikler. Zeminlerin önemi sebebiyle çeşitli döşeme türleri karşımıza çıkar. Avantajlı yapının haricinde dekorasyon ve estetik açıdan da gerekli görülen temel ihtiyaçlar arasında yer alır. Yaygın şekilde kullanılan döşeme türleri arasında seramik, mermer ve parke döşemeleri gelmektedir. Bu çeşitlerin haricinde granit yer döşeme türleri de ev sahipleri tarafından ilgi görmektedir. Granit taşının estetik görünümü nedeniyle tercih sebebi haline gelmesi normal görülmektedir. Kurumumuz Evkon Yapı farkıyla istediğiniz seramik tasarımlar yapılarak sizlere hizmet sunulur. Seramik kaplama sırasında tercih edeceğimiz seramik kaplama malzemeleri kalitesi sebebiyle sonuç oldukça başarılı olacaktır.

Parke Döşeme    

Parke döşeme ev ve işyerlerinde oldukça fazla rağbet görmektedir. Parkeler belli biçimlere ve görsellere göre çeşitlere ayrılır. Ahşap eski tip parkeler, laminat parkeler, lamine parkeler, balıksırtı parkeler, mat parkeler, parlak parkeler gibi birçok seçenek mevcuttur. Aynı şekilde masif kaplama sırasında kullanılan masif parkelerde yaygın şekilde görülen türlerin başında gelmektedir. Parkelerde belli rakamsal sınıflarda bulunmaktadır. Azdan çok olan sayıya doğru gidilmesi halinde dayanıklılık ve sağlamlık yukarıya çıkar. Genellikle 20 ile 34 aralığında değerler ile sınıflandırılma görülür. Aynı şekilde AC1, AC2, AC3, AC4 gibi kalitelerde mevcuttur. Bu nedenle seçim yapılırken hangi alanda ve ne sebeple kullanıldığına göre tercih yapmak mantıklı olacaktır. Kurumumuz Evkon Yapı sizlere her ayrıntıda profesyonel şekilde yardımcı olacaktır.

Zemin Seramik Kaplama    

Zemin seramik kaplama işlemleri yoğun talep gören hizmetler arasında yer almaktadır. Seramik kaplama yapılırken seçilecek olan modelin duvar ve fayanslara uyumlu olması da önemlidir. Duruma göre duvar seramik kaplama hizmetleri de mevcuttur. İstenilen fayans veya seramikler duvara ve zemine entegre edilerek süreç başarılı şekilde yönetilir. Duvar fayans modelleri genellikle mutfak ve banyo gibi alanlarda veya çeşitli işletmelerde karşımıza çıkar. Kurumumuz ile irtibat kurmanız halinde istediğiniz kaplama hizmetini basit şekilde alabilirsiniz. Fayanslar bilindiği üzere parlak görünümü nedeniyle bazı alanlarda oldukça estetik şekilde görüntü sunacaktır. Öteki kaplama alanlarına göre suya daha dayanıklı olmaları sebebiyle teras ve balkon gibi alanlarda da tercih sebebidir. Fayansların duvarlarda tercih edilmesinin nedenleri arasında nem, rutubet ve kirlenme yaşamaması yatar. Dezavantajları arasında iki fayans arası olarak belirtilen derz bölgesinin kararması ve kirlenmesi yatmaktadır. Belli önlemler alınması halinde bu gibi problemlerinde önüne geçilir.

Masif Kaplama     

Masif kaplama sık sık duyduğumuz kaplama türleri arasında yerini almaktadır. Ahşap türleri olarakta bilinen bu kaplama şekli günümüzde yaygın şekilde kullanılır. Ağaçların kesim işlemi yapıldıktan sonra tomruk biçilir ve masif ahşap elde edilir. Bu ahşap kaplama esnasında kullanılarak estetik ve üst düzey görünüm ortaya çıkar. Ağaçların en doğal ve natural hâli olarakta bilinmektedir. Herhangi bir işlemden geçmeyecek şekilde kullanılması sebebiyle dayanıklı ve doğal görünüm sunar. Sıcak baskılar ve başka ahşaplar ile kombinleme gibi prosedürleri barındırmadan kullanılır. Reçine gibi maddeler ile temas etmemesi de doğallığını ortaya koymaktadır. Kurumumuz Evkon Yapı üzerinden istediğiniz masif kaplama hizmetini hızlı ve pratik şekilde karşılamanız mümkün. Bizimle iletişime geçerek almak istediğiniz hizmeti belirtmeniz yeterli olacaktır.

Seramik Kaplama Aşınmaya ve Çizilmeye Karşı Dayanıklıdır

Farklı teknolojiler kullanılarak üretilen seramik karolar, her biri kullanım amacı dahilinde aşınmaya ve çizilmeye karşı en dayanıklı malzemeler arasında yer alır. Seramik kaplama, suya, neme ve buhara karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle seramik malzemesi mutfak, banyo, SPA merkezi ve hatta yüzme havuzları için de sıklıkla kullanılır. Isıya dayanıklı olması da bu yapı malzemesinin en önemli özellikleri arasında sayılır. Yanıcı olmadıkları için insanlara ve çevreye zararlı maddeler yaymazlar. Bu sebeple insan ve çevre sağlığını destekler. Ek olarak sıcak nesnelerle temas halinde bile kararma tehlikesi oluşturmaz.

Seramik Kaplama Uzun Ömürlüdür

Seramik karolar zamana karşı direnir ve uzun seneler boyunca kullanım olanağı yaratır. Seramik, değişmeden kalan ve zaman geçtikçe bozulmayan, son derece kaliteli bir malzemedir. Solmaz, koyulaşmaz, rengi kararmaz ve yıpranmaz. Güneş ışığına uzun süre maruz kalsa bile cilada herhangi bir yıpranma oluşmaz.