Sıva

Sıva

Sıva

Sıva, onlarca yıl sürebilen son derece güçlü, dayanıklı bir yapı malzemesidir. Sıvanızın daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, rutin olarak bakım yaptırmanızda fayda vardır. Mevsimler değiştiğinde, eviniz su hasarına maruz kaldığında veya günlük yerleşme, aşınma ve yıpranmanın bir sonucu olarak sıvanızda çatlak ve delikler meydana gelebilir. Çatlamış ya da parçalanmış sıva onarımı konusunda firmamızdan destek alabilirsiniz. Her türlü kara sıva ve alçı sıva konusunda profesyonel destek sunmaktayız.

Sıva | Evkon Yapı

Sıva Hizmeti

Sıva, çatlakları ve düzensizlikleri doldurmak, duvarların görünümünü iyileştirmek ve zemini pürüzsüzleştirmek için kullanılan, kum ve çimentodan yapılan bir malzemedir. Bununla birlikte, boya malzemesinin eklenmesiyle birlikte odanın modern dekorasyonuna da izin verir. Buna dekoratif sıva denir. Dekoratif sıva ve çeşitleri, son zamanların en yaygın uygulamaları arasındadır. Firmamız, kara sıva ve alçı sıva başta olmak üzere dekoratif sıva uygulamalarında da üstün kaliteli hizmetiyle fark yaratır!

Sıva Çeşitleri

  • Yapısal sıva: İşlenmiş yüzey malzemesi ile uygulanır ve homojen değildir. Malzeme, büyük ve ince taneli olarak ayarlanabilir. Yapısal sıva uygulanan yüzeyler harika bir görünüm sunar ve ek bir dekorasyona ihtiyaç duyulmaz.
  • Dokulu sıva: Uygulama sonrasında renklendirilebilen veya üzerine boya yapılabilen bir sıva çeşididir. Dokulu sıvanın temel avantajı ise esnekliğidir. Bu, çeşitli efektler oluşturmaya yardımcı olur.
  • Venedik sıva: Çok yönlü bir malzemeden yapılır. Bu sıva, duvarlarda çizimler ve diğer süslemeler oluşturmak için kullanılır.
  • Mineral sıva: Genellikle iç mekanların dekorasyonunda kullanılan bir sıva türüdür. Çevre dostu olmasıyla öne çıkar.