Mutfak Proje Etüdü ve Montaj

Mutfak Proje Etüdü ve Montaj

Proje Etüdü ve Montaj

Proje Etüdü ve Montaj | Mutfak | Hizmetlerimiz

Mutfaklar, günümüzde sadece yemek pişirilen yerler olmayıp aynı zamanda yemeklerin yenildiği ve yenilirken de hoşça vakit geçirilen yerlerdir. Bu yüzden mutfaklar hem kullanışlı hem de estetik olarak göze hitap etmelidir. Teknolojinin yeterince gelişmesiyle birlikte artık her tarzda mutfak bulabilmek ve hakkında proje tasarlayabilmek mümkündür. Gün geçtikçe artan teknolojik tasarımlar ile artık mutfaklarda vakit geçirmek daha kolay ve zevkli hale gelmiştir. Bu bakımdan oldukça fazla rağbet gören bazı mutfak modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sade Mutfak

Mutfak tasarımında göz önünde olan en önemli parçalardan biri lezzetli yemeklerin kaynağı olan ankastre ocaklardır. Mutfaklarda kolaylığı amaçlayan ve ön plana çıkaran modern dekorasyon, sadeliğiyle de gözleri rahatlatmaktadır. Ferah görünümü sağlayan beyaz renkler, sıklıkla kullanılırken; karmaşık ve kalabalık gösteren göz yorucu aksesuarlar artık gündemden düşmüştür. Bu aksesuarların yerine havayı temizleyen ve fonksiyonelliği bulunan bitkiler, mutfak dekorasyonunda en çok tercih edilenler arasında önemli bir yer teşkil etmektedir.

  • Ada Mutfak

Genel itibarıyla büyük evlerde ve sıklıkla müstakil evlerde tercih edilen ada mutfaklar, yemek yaparken pratik çözümler sunulmasına olanak sağlar. Orta alanda bulunan fazladan bir tezgah sayesinde mutfakta birden fazla kişiye rahatlıkla yer imkanı sağlayıp ekstra lavabosuyla hızlı çalışmak isteyen kişilerin önünü açmaktadır.

  • Açık Mutfak

Salon ve mutfağın aynı alanda bulunduğu açık mutfaklar sayesinde, arkadaşlar ve aileyle daha fazla vakit geçirme imkanı doğmaktadır. Aynı alanda bulunmakta olan yemek masasında keyifli sohbetler edilebilir; misafirlere daha çok vakit ayrılabilir.

  • Küçük Mutfak

Küçük bir mutfak var ise yapılması gereken; ahşap ve beyaz tonların ağırlıkta olduğu bir dekorasyonun tercih edilmesidir. Seçilecek olan ahşap bir yemek masasıyla küçük mutfakların samimi ve keyifli bir ortama dönüştürülmesi elbette ki mümkündür. Mutfak, fonksiyonel açıdan pratik ve kolay bir kullanım sağlayacak dekorasyon fikirleriyle oluşturulmalıdır. Eğer küçük bir mutfağa sahipseniz pratik kullanım konusu da fazlasıyla önem kazanacaktır. Küçük mutfaklarda alan kazandırıcı çözümler ve depolama alanlarının optimal kullanımı da son derece mühim bir mevzudur. Bu alanlar, kişisel beğeniler doğrultusunda dizayn edilmekte olup dolaşımın engelsiz bir şekilde yapılabilmesine de özen gösterilmelidir.

Proje Etüdü ve Montaj | Mutfak | Hizmetlerimiz

Proje Etüdü ve Montaj | Mutfak | Hizmetlerimiz

Mutfak Dizaynında Önemli Hususlar

Mutfak dizaynında, teknolojinin de bir hayli gelişmesiyle birlikte çok büyük hamleler yapılmış ve çok önemli bir mesafe katedilmiştir. Artık her türde dizayn edilebilen mutfakların hayal gücünün elverdiği ölçüde değişimi mümkündür. Bu bağlamda, mutfak dizaynında önem verilmesi gereken bazı hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Mutfağı çağdaş gösteren etkenlerden biri hiç şüphesiz aydınlatma tercihidir. Klasik bir lamba yerine tavana gömülü olan aydınlatma ünitesi mutfağa modernlik ve estetik bir görünüm katan önemli bir detaydır.
  • Dar mutfak alanlarında açık renkler özellikle de beyaz rengin seçimi oldukça önem kazanmaktadır. Beyaz renk veya açık renkler mutfak alanlarını daha geniş ve ferah göstermektedir. Geniş ve ferah mutfaklar, her kişinin çalışmak isteyeceği ve içinden çıkmak istemediği mekanlardandır. Bu renkler sayesinde, mutfaklar daha fazla vakit geçirilen ev ortamlarından biri haline gelmiştir.
  • Yiyecek hazırlanan ve sürekli bir su kullanımının olduğu alanda, duvar tercihlerinde uzun ömürlü ve suya dayanıklı seçeneklerin seçilmesi son derece yerinde olur. Tüm duvarların illaki fayans olması gerekmemektedir. Mutfağa uyarlanabilecek çok çeşitli malzeme ve desen arasından istenilen seçimler kolaylıkla yapılabilir. Modern tasarımcılar, bugünlerde hemen her malzeme ve materyali mutfaklar için de uyarlayabilmektedir. Yeni teknolojilerle dayanıklı ve uzun ömürlü hale getirilen duvar kağıtları da mutfak dizaynında öne çıkan seçimlerdendir.

Proje Etüdü ve Montaj | Mutfak | Hizmetlerimiz

Proje Etüdü ve Montaj | Mutfak | Hizmetlerimiz