İnşaat Tadilat

İnşaat Tadilat

İnşaat Tadilat

Tadilat terimi, bir şeyi iyi bir onarım durumuna geri döndürme sürecini ifade eder. İnşaat endüstrisinde tadilatlar, eski ya da hasar görmüş alanları yenilemek demektir. Bina onarma ve yenileme aşaması, iç ve dış mekana yeni bir bileşen ve özellik eklemek, binayı güçlendirmek ve alanı yeniden donatmak gibi uygulamaları barındırır. İnşaat tadilat işleri, yeni bina yapımı kadar önemli ve titiz bir uygulamadır. Yeterince planlama ve çaba gerektirir. Bunun nedeni, daha önce olmuş olabilecek bir hatayı düzeltmek ve başka bir hata yaratmak istememenizdir. Doğru ekiple çalışmak inşaat tadilatında hataların olmasını engeller. Güvenebileceğiniz bir firma ile iş birliği yapmak, maliyeti ve tadilat süresini azaltmanızı sağlayacaktır. Kapsam ve kaliteyi artırmayı hedeflerken, maliyeti düşürmek isteyebilirsiniz. Bunu, fiili çalışmaya başlamadan önce planlama aşamasında yapabilirsiniz. Tedarikçileri, ürünleri, malzemeleri, tasarımları ve inşaat tadilatı yapan firmaları karşılaştırın ve gereksiz maliyetleri azaltın. Planlama aşaması, aynı zamanda, oluşmaya yatkın riskleri önceden görme ve bunlara uygun şekilde karşı koymanın yollarını görünür hale getirecektir.

İnşaat Tadilat | Evkon Yapı

İnşaat Tadilat | Evkon Yapı

Daire Tadilatı

Çoğumuz genellikle konut sorunları, öngörülemeyen kazalar veya sadece yaşam alanına daha fazla temiz hava katmak için evimizi yeniden şekillendirmeye karar veririz. Bununla birlikte, ev tadilatı, ister basit, ister odaların görünümünü güncellemeyi veya daha fazla oda ilavesini içeren karmaşık bir deneyim olsun, her anlamda fayda yaratır. Daire tadilatı, evinizin mülk satış değerini yükseltir. Bir ev satın almak, birçok insanın en büyük yatırımlarından biridir. Bu nedenle evin düzgün şekilde görünmesi, mülkün değerini iyi bir şekilde yükseltecektir. Evin boyutunu, düzenini veya tasarımını iyileştirmek, aynı zamanda aile üyeleri ve misafirler için modern bir iç mekan sunmak demektir. Daire tadilatı ile evin sadece değeri artmaz. Aynı zamanda bu, evin genel konfor düzeyine de katkıda bulunur. İster banyoyu, zemin döşemelerini, mutfağı veya dairenizin herhangi bir yönünü iyileştirmeyi planlıyor olun, bir yeniden modelleme yapmak mevcut konforu mutlak artıracaktır. Ev tadilatının en önemli faydalarından biri, bakım maliyetinin azalmasıdır. Sorunları görmezden geldiğinizde onarım maliyeti daha yüksek olacaktır ve bu sorunlar zamanla birikerek onarım maliyetleri için çok para harcamanıza yol açacaktır. Bu yüzden daire tadilatına yatırım yapmak uzun vadede kazanç sunar.

İnşaat Tadilat | Evkon Yapı

İnşaat Tadilat | Evkon Yapı

İnşaat Tadilat | Evkon Yapı

İnşaat Tadilat | Evkon Yapı

Anahtar Teslim Tadilat

Bina ve ev tadilat işlemleri firma ve ev sahipleri için zorlu bir süreçtir. Tadilat görecek ev eski ise çoğunlukla elektrik, su ve doğal gaz gibi tesisat sistemleri hasarlı olmaktadır. Aynı şekilde binanın veya dairenin genel durumu da daha çok tadilat uygulaması gerektirir. Mutfak ve banyo bölümü de dahil olmak üzere evin tüm alanları yenilenmelidir. Bu sebeple anahtar teslim tadilat işlemleri, evinizin tümünde uygulanan önemli işlemlerdir. Bunlara boya badana uygulamaları da dahildir. Ev daire yenileme ve tadilat işlemleri, ev sahiplerinin isteklerine göre şekillenir. Evinizde hangi bölümünde ya da nelerin yenilenmesini istiyorsanız, şirkete detaylı bilgi vermeniz yeterli olacaktır. İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçmiş olduğunuz tasarım unsurları, evinizin ilgili alanlarına eklenir. Bunlar parke renkleri ve modelleri, banyo armatürleri, mutfak dolapları, iç ve dış kapı modelleri, duvar boyası gibi detayları içerir. Örneğin evinize yeni bir balkon veya oda eklettirmek isteyebilirsiniz. Bu tarz detaylar söz konusu ise tadilat uygulamaları biraz daha uzun sürebilir. Anahtar teslim tadilat işlemleri evin genelini kapsıyorsa ve çok fazla alanda yenileme yapılacaksa, bu işlem çoğunlukla 30 gün kadar sürebilir.

Yazlık ve Villa Tadilatı

Villanızı beş yıl ya da daha uzun süre kullanmayı planlıyorsanız, yazlık ve villa tadilatı sizin için iyi bir seçenektir. Bu uygulamalar sayesinde görünümü iyileştirebilir, villanızın kullanım ömrünü ve yeniden satış değerini artırabilirsiniz. İlerleyen yıllarda yazlığınızı satmayı planlıyorsanız, farklı bir yaklaşım benimseyebilirsiniz. Bunun için yatırımınızdan maksimum getiriyi elde etmek amacıyla yazlık tadilat işlemleri yaptırabilirsiniz. Özellikle mutfak tadilatı, bir yazlığın yeniden satış değerini yükseltebilir. Ortalama bir mutfak tadilatı bile, yazlığınızın satış rakamını iyi oranda artırabilir. Bununla birlikte, modern ve yeni bir mutfak, aile üyeleri ve konuklar açısından da benzersiz faydalar sunar. Daha kullanışlı mutfak dolapları, mutfak tasarımı ve dekorasyonu ile verimlilik elde edebilirsiniz. Yazlık zemin döşeme uygulamaları ile mülkünüzün daha iyi görünmesine katkı sağlayabilirsiniz. Seramik ve porselen karolar hem kullanışlıdır hem de uzun ömürlüdür. Fayans veya işlenmiş ahşaptan daha popülerdir. Aynı şekilde villa banyo tadilatı da mülkünüzün çok daha kullanışlı olmasını sağlayabilir. Bazı durumlarda, mülke yeni bir banyo eklemek, mevcut banyoyu yeniden şekillendirmekten daha uygun fiyatlı olabilir. 

İç Cephe Tadilat

İç mekanların tasarımı, refahımız üzerinde derin bir etkiye sahiptir. İç cephe tadilat işlemleri, daha kullanışlı, çağdaş ve modern evlerde yaşamanıza imkan tanır. İç mekan tasarımı yapılırken evi bir bütün olarak düşünmek gerekir. Bu nedenle, ortak bir üslup ve temanın baştan sona işlenmesi idealdir. Bu, tüm iç tasarım öğelerinin aynı olması gerektiği anlamına gelmez, ancak tüm kompozisyonu güçlendirmek için birlikte çalışması ve birbirini tamamlaması gerekir. Bu temayı veya hikayeyi oluşturmanın bir yolu, iyi düşünülmüş renk kullanımıdır. Çoğunlukla renk şemaları, herhangi bir cephenin görünümünü iyileştirmenin harika bir yoludur. Örneğin, üç veya dört renk seçebilir ve bunları evin her yerinde farklı tonlarda kullanabilirsiniz.  İyi tasarlanmış bir oda, büyüklüğüne bağlı olarak her zaman bir ya da daha fazla odak noktasına sahiptir. Dikkat çekmek için bir odak noktası baskın ve izleyiciyi daha ileriye bakmaya teşvik edecek kadar ilginç olmalıdır. Dolayısıyla cepheler, kalıcı bir izlenime sahip olmalı, ancak aynı zamanda ölçek, stil, renk veya tema ile bağlantılı şekilde dekorasyonun ayrılmaz bir parçası olmalıdır.

İnşaat Tadilat | Evkon Yapı

İnşaat Tadilat | Evkon Yapı

İnşaat Tadilat | Evkon Yapı