Parke

Parke

Parke

Laminat kaplamalar normal döşeme tahtalarından daha küçük olan bir ahşap döşeme türüdür. Küçük, tek tip blok boyutu, güzel geometrik desenler ve stiller oluşturmanıza olanak tanır.

Parke Çeşitleri

İki ana tip gerçek parke döşeme çeşidi vardır. Bunlar masif kaplama ve çok katmanlı laminat parkedir. Yapıları gereği her iki tür de birbirinden farklıdır.

  • Çok katmanlı parke: Bu masıf lambiri, dik açılarla döşenen iki veya üç kat ahşaptan oluşur. Üst katman sert ağaçtır ve diğer katmanlar da ahşap esaslı materyallerdir. Bu zemin kaplama türü, düşük maliyetlidir ve gerçek ahşaba en iyi alternatiflerden biridir. Çok farklı format ve kalınlıklarda mevcuttur.
  • Masif kaplama: Masif ahşap zeminler, ağaçtan bir blok olarak çıkarılan bir masif tahtadan yapılmıştır. Döşeme tahtası olarak işlenir ve farklı stillere sahip olabilir.

Parke | Evkon Yapı

Parke Döşemenin Avantajları

Laminat parke döşemeler, birçok avantajı da beraberinde getirir. Bunlar:

  • Parke blokların şekli ve boyutu sayesinde birbirinden güzel geometrik desenler oluşturabilirsiniz. Parkelerin bu kadar popüler olmasının bir başka nedeni de hem geleneksel hem de çağdaş stil özelliklerini kolayca tamamlamasıdır. Yapmanız gereken tek şey doğru parke rengi ve dokusunu bulmaktır.
  • Parkelerin bakımı oldukça kolaydır. Bir kez döşendikten sonra, taze ve yeni görünmesini sağlamak için düzenli bir temizlik rutini uygulayabilirsiniz. Yalnızca süpürme ve silme ile kusursuz ve temiz görünen parkeler oluşturabilirsiniz.
  • Geniş renk skalası sunar. Parkelerin çok çeşitli renk ve tonları vardır. Bu da demek oluyor ki, evinizin dekorasyonuna uyum sağlayan bir parke döşemeyi hemen bulabilirsiniz.