İzolasyon

İzolasyon

İzolasyon

İzolasyon, konut ve ticari inşaatlarda nemi kontrol etmek, enerji verimliliğini artırmak, konforu artırmak ve sesi kontrol etmek için kullanılır. Birçok farklı uygulama için geniş bir yelpazede mevcuttur. İzolasyon malzemeleri ve izolasyon uygulaması, müteahhitler tarafından duvarlar, tavan araları, tavanlar, bodrumlar ve daha pek çok yerde konut ve ticari uygulamalar için kullanılmaktadır. En yaygın olarak dış unsurların içeri girmesini önlemek için bir termal bariyer olarak işlev görür.

Evkon Yapı İzolasyon

İzolasyon Hizmeti

Yalıtım, çok çeşitli uygulamalarda ve yapı türlerinde kullanılır. Faydaları arasında nem yalıtımı, ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve su yalıtımı sağlamanın yanı sıra enerji maliyetlerini düşürmek ve nemi kontrol etmek de yer alır. En yaygın olarak yalıtım, binalar için bir termal bariyer sağlamanın en iyi yoludur. Dış elemanların içeri girmesini ve zamanla yapıya zarar vermesini önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, ana yaşam alanlarından çatı katları, bodrum katları veya gezinme alanları gibi koşulsuz alanlardan koşullandırılmış alanları izole edebilir.

Her türden konut ve ticari binalardaki ses iletimini önlemek için yalıtım uygulanır. İzolasyon malzemelerinin ses yalıtım özelliği, duvarlardan ve zeminden gelen istenmeyen sesleri en aza indirerek sesi etkili bir şekilde yok eder. Yalıtım, konutlarda ve ticari binalarda enerji maliyetlerini, hem aylık maliyetleri hem de zamanla aşınma ve yıpranmadan kaynaklanan ekstra bakım maliyetlerini düşürmede etkilidir. İzolasyon ayrıca günlük aktiviteler sırasında evinizin havasındaki nemden kaynaklanan hasar ve güvenlik sorunlarını önlemeye yardımcı olur.